EN DOĞRU VE EN GÜNCEL

YÜZDELİK DİLİME GÖRE LİSE BULMA TERCİH ROBOTU

Haftalık Ders Çalışma Programı Hazırlama Robotu için tıklayın

LGS Yüzdelik Dilime Göre Lise Bulma Tercih Robotu, girdiğiniz yüzdelik dilime göre tercih listenize ekleyebileceğiniz liseler önerir. Önerilen liseler farklı bir renkle gösterilir. MEB'in son yayınladığı merkezi sınav ile öğrenci alan orta öğretim kurumları yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanmıştır.

Yüzdelik Dilimi Yaz

Bu kutuya sınav sonuç belgende yazan Genel Yüzdelik Dilimini yazmalısın. Örneğin 0.25

Şehrini Seç

Seçtiğiniz Şehirler:

Lise Türünü Seç

Seçtiğiniz Lise Türleri:

MEB'in son yayınladığı LGS puan ve yüzdelik dilimlerine göre hazırlanmıştır.

ARAMA YAPMAK İÇİN YÜZDELİK DİLİMİ GİRMELİSİN

EKRANI YAKINLAŞTIRIN 👌

KIRMIZI: Daha düşük yüzdelik dilimle öğrenci alan liseler (Olasılığı düşük)
YEŞİL: Yüzdelik diliminize yakın liseler (Önerilen)
MAVİ: Daha yüksek dilimle öğrenci alan liseler (Kazanma ihtimali yüksek)
İL İLÇE LİSE TABAN
PUAN
TABAN
YÜZDELİK
DİLİM
TAVAN
PUAN
TAVAN
YÜZDELİK
DİLİM
EK
YÜKLENİYOR

(*) Bu alanı tercih edecek öğrencilerin merkezi yerleştirmeden sonra yapılacak olan mülakat sınavında da başarılı olmaları gerekmektedir.

(**) Yüzdelik dilimleri 0.00 olan liselere Merkezi Sınav Puanıyla ilk kez öğrenci alınacaktır.

LGS yüzdelik dilime göre oluşturulan listenin PDF dosyasını oluşturup, bilgisayarına veya telefonuna indirmek ve çıktısını almak için aşağıdaki butona tıklayabilirsin.

Lgs Yüzdelik Dilime Göre Tercih Robotu

Yazdığınız yüzdelik dilime göre,

  • tercih listenize eklemenizi önerdiğimiz ve kazanma olasılığınız yüksek olan liseler YEŞİL renkte,
  • daha az yüzdelik dilimlerle öğrenci alan ve tercih ettiğinizde kazanma olasılığınız düşük görünen liseler KIRMIZI renkte ve
  • daha yüksek dilimlerle öğrenci alan ve tercih edersiniz büyük bir değişiklik olmazsa yerleşeceğiniz neredeyse kesin olan liseler MAVİ renkte gösterilmiştir.
  • LGS Yüzdelik Diliminizi girdikten sonra oluşturulan LGS Tercih Listenizi(tabloyu), aşağıdaki butonu kullanarak indirebilirsiniz.

LGS TERCİH LİSTESİ NASIL OLUŞTURULMALI?

Yüzdelik dilimlerde yıllar arasında farklılıklar olabileceği için çok istediğiniz bir lise varsa, kırmızı ile gösterilmiş olsa da ilk tercihinize bu liseyi yazarak başlayabilirsiniz.

Ayrıca, tercihleriniz sonucunda bir liseye yerleşme olasılığınızı artırmak için son tercihinizi daha düşük puanlı mavi ile gösterilen liseler arasından seçmeniz faydalı olacaktır.

LGS Tercih Listenizi tamamlamadan önce, MEB'in en son yayınladığı kılavuza göre hazırlanan PUANA GÖRE TERCİH ROBOTU ve YÜZDELİK DİLİME GÖRE TERCİH ROBOTU oluşturulan tabloları kıyaslayarak daha ideal bir tercih listesi oluşturabilirsiniz.

Diğer yıllardaki yüzdelik dilimlerle kıyaslama yapmak, yüzdelik dilimlerin değişimini görmek için 2021-2022 Yüzdelik Dilime Göre Tercih Robotunu kullanabilirsiniz.

LGS TERCİH ROBOTU
LGS YUZDELIK DILIMLERE GORE LISELER 2022-2023