BİRDEN FAZLA DENEY - KONU TESTİ-1

KALAN SÜRE: 
SORU 1

Soru 1: Atılan iki zarın toplamlarının 8'den büyük gelme olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 2

Soru 2: Atılan iki zardan birinin asal, birinin ise tam kare olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 3

Soru 3: Bir torbada 3 kırmızı ve 2 siyah top bulunmaktadır. Çekilen top, torbaya geri atılmayacak şekilde, üstüste çekilen topların aynı renk olma olasılığı aşağıdakilerden hangisine eşittir?

SORU 4

Soru 4: Cihan 3 defa üstüste yazı-tura atmıştır. En az iki kere yazı gelmiş olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 5

Soru 5: 4 defa yazı-tura atıldığında, yazı ve turaların sayılarının eşit olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 6

Soru 6: Ali'nin 2'si siyah, 1'i mavi toplam 3 T-shirt'ü ve 1'i siyah 2'si mavi toplam 3 pantolonu vardır. Ali rasgele bir T-shirt ve rasgele bir pantolon seçip giydiğinde, giydiği T-shirt ve pantolonun aynı renk olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 7

Soru 7: Mustafa'nın 3 tane 5 lirası ve 3 tane 10 lirası vardır. Rasgele seçtiği 2 paranın tamamına marketten çikolata alacaktır. Mustafa'nın 12 liradan fazla alışveriş yapma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 8

Soru 8: Adem ve İrem aynı saatte A şehrinden B şehrine uçak, tren veya otobüs'e binerek gidecektir. Bu ulaşım yollarını kullanma olasılıkları eşitse, Adem ile İrem'in beraber yolculuk etmeme olasılıkları nedir?

SORU 9

Soru 9: Aykut basketbol oynarken 3'lük attığında basket olma olasılığı ile olmama olasılıkları birbirine eşittir. Aykut'un 3 denemesinde takımına 6 puan veya üzerinde bir puan getirme olasılığı aşağıdakilerden hangisine eşittir?

SORU 10

Soru 10: Bir torbada 1'den 5'e kadar olan rakamların yazılı olduğu kağıtlar bulunmaktadır. Bu torbadan çekilen kağıtlar yanyana konularak iki basamaklı bir sayı oluşturulacaktır. İlk çekilen sayı onlar basamağı olacak şekilde oluşturulan sayının asal olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

Yukarı Çık