BİRDEN FAZLA DENEY - KONU TESTİ-2

KALAN SÜRE: 
SORU 1

Soru 1: Ahmet TEOG sınavında bilmediği 2 soru için rasgele birer seçeneği işaretlemiştir. Ahmet'in bu sorulardan en az birini bilmiş olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 2

Soru 2: Bir sınıfta yapılan yarışmada 3'ü kız ve 2'si erkek toplam 5 öğrenci birbirine eşit puanlar alarak birinci olmuştur. Bu öğrenciler arasında kura çekilerek, yarışma için hazırlanan 2 ödül 2 farklı öğrenciye verilecektir. Ödül alanların en az birinin kız olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 3

Soru 3: Hilesiz bir zar iki kere üstüste atılıyor. İkinci defa atıldığında sonucun ilkinden yüksek olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 4

Soru 4: İçerisinde 3 kırmızı ve 2 siyah top bulunan bir torbadan ardı ardına iki top çekilmiştir. İlk çekilen top torbaya geri atılmadığına göre, ikinci topun siyah olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 5

Soru 5: A şehrinden B şehrine tren veya otobüsle; B şehrinden C şehrine ise, tren, otobüs veya uçak ile gitmek mümkündür. Rıza her iki yolculuk için de rasgele bir ulaşım yolu seçmektedir. Rıza'nın A'dan B'ye ve B'den C'ye giderken aynı ulaşım yolunu seçmiş olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 6

Soru 6: Ali'nin iki adet A çiçeği tohumu ve bir adet B çiçeği tohumu vardır. Bu tohumlar birbirine çok benzedikleri için, Ali bir tohumun A çiçeğine mi yoksa B çiçeğine mi ait olduğunu anlayamamaktadır. Ali, tohumları bir sıra halinde diktiğinde iki A çiçeğinin yanyana gelme olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 7

Soru 7: Aysel cuma günü Matematik, Fen veya Türkçe derslerinden birine; Cansu ise aynı gün Matematik, Türkçe veya Sosyal Bilgiler derslerinden birine çalışacaktır. Ders seçimleri rasgele ise, Aysel ile Cansu'nun Cuma günü aynı derse çalışma olasılıkları aşaşğıdakilerden hangisidir?

SORU 8

Soru 8: Atılan iki zarın toplamının asal sayı olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 9

Soru 9: Serdar ve Neşe aynı anda yazı-tura atmıştır. Aynı sonucun gelmiş olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

SORU 10

Soru 10: Nihat iki zar atmıştır. İkinci zarın birincisinin karesinden fazla gelme olasılığı aşağıdakilerden hangisidir?

Yukarı Çık